Hacettepe Üniversitesi | Araştırma Merkezleri | İdari Birimler
HÜKSAM Web Sayfasına Hoş Geldiniz.

Özgecan'ın Ardından.. Esaretler Ülkesinde Kadın Olmak Devamı için tıklayınız..

HÜKSAM Broşürü için tıklayınız...

HÜKSAM yeni bir projeye başlıyor. Ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Aile içi Şiddetle Mücade Projesi

Kadınlar Arasında Tütün Kullanımı Sorular ve Cevaplar Devamı için tıklayınız..

Duyurular

Uygulama ve Araştırma Merkezinin 2014 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri ile 2015 yılı planları ve beklentilerine ilişkin sunumu (03.03.2015)

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ve Kadın Sağlığı Açısından Bin Yıl Kalkınma Hedefleri’nin Neresindeyiz Broşür için tıklayınız..

HÜKSAM Yönetim Kurulu

* Hacettepe Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜKSAM), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (DE), Internationaler Bund (DE) ve Educational Consultancy Services Co. (EDUSER) (TR), kuruluşlarının birlikte oluşturduğu konsorsiyum ile, “Technical Assistance on Women’s Shelters for Combating Domestic Violence-EuropeAid/131322/D/SER/TR” isimli 3 yıllık Avrupa Birliği projesinin ihalesini kazanmıştır."

*Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı-DSÖ İşbirliği Merkezi’nin Dünya Sağlık Örgütü desteği ve Başkent Üniversitesi Kadın, Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliği ile yürüttüğü “Düşük Hizmeti Sunan Sağlık Personelinin Tıbbi Düşükle İlgili Görüş ve Algılamaları” araştırmasının sonuçlarının duyurulduğu  toplantının sonuç bildirgesi için tıklayınız...

* Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı Başkanlığına bağlı "Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları" Yüksek Lisans Programı açılmıştır. Bu programa 2011-2012 güz döneminde sınavla öğrenci alınacaktır. Sınav Enstitünün belirleyeceği tarihler arasında yapılacaktır. Ders listesi için lütfen tıklayınız....

 

6. CEDAW Ülke Raporuna ilişkin CEDAW Komitesi Nihai yorumları için tıklayınız...

Siddet mağduru musunuz? Başvurabileceğiniz adresler için tıklayınız.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ ULUSAL EYLEM PLANI 2008–2013

 

 

Sayfamızı 01.11.2006 tarihinden itibaren [ziyaretci sayisi] kişi ziyaret etmiştir.
Sayfa Sorumlusu: Doç. Dr. Nüket Örnek Büken
Hacettepe Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (HUKSAM)
06800 Beytepe Ankara
huksam@hacettepe.edu.tr